Zajęcia Edukacyjne

Zajęcia muzyczno-ruchowe ze śpiewem „Rozśpiewane nutki” oraz Gordonki  muzyka dla smyka – zajęcia muzyczne dla dzieci od 6 m.ż

Zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci pomagają w kształtowaniu wrażliwości muzycznej, usprawniają zdolność koncentracji słuchowej, uwrażliwiają na nastroje w muzyce.
Na zajęciach dzieci mają możliwość poznawania różnych  instrumentów, uczą się piosenek i śpiewu oraz uczestniczą w zajęciach ruchowych oraz ćwiczeniach rytmicznych. Jest to świetna zabawa połączona z rozwijaniem osobowości i pewności siebie u dzieci.
Celem zajęć  jest
– rozpoznawanie dźwięków wysoki, niski, pojedynczy, wielodźwięk
– wyklaskiwanie i wystukiwanie prostych rytmów
– odtwarzanie prostych melodii
-zapoznanie dzieci z podstawowymi instrumentami (dzwonki tzw. cymbałki, trójkąty, tamburyno, kastaniety, bum bum rurki itp.)
– wygrywanie prostych melodii.
Dzieci biorą udział w zabawach śpiewno-ruchowych i integracyjnych oraz uczą się piosenek

Gordonki

Zapraszamy wszystkich rodziców wraz z pociechami w wieku od 6miesięca życia do dwóch lat, na Gordonki. Co to są Gordonki? To zajęcia umuzykalniające metodą Edvina E. Gordona, dla maluchów wraz z rodzicami. Co robimy na zajęciach? Poznajemy świat muzyki poprzez zabawę. Co jest celem zajęć? Celem zajęć jest pobudzanie percepcji słuchowych u maluszka, jak i rozwijanie jego wrażliwości na muzykę. Dlatego :
– śpiewamy proste melodie, rytmy i rymowanki
– gramy na podstawowych instrumentach typu cymbałki(dzwonki diatoniczne), różnego typu grzechotki, trójkąty, marakasy
– bawimy się chustą Klanza( kolorowa chusta animacyjna)
– słuchamy muzyki klasycznej dostosowanej do wieku dziecka przy zabawie chustą Klanza
– wykorzystujemy różnego rodzaju rekwizyty stymulujące rozwój maluchów takie jak: kolorowe wstążki, woreczki, kolorowe piłeczki, maskotki, itp.
– – nauczyciel prowadzący zajęcia w zależności od tematyki zajęć, wykorzystuje także klasyczne instrumenty – skrzypce bądź altówkę

Balet

Zajęcia baletowe dla dzieci zawierają elementy tańca klasycznego, wzbogacone o ćwiczenia rozciągające, przeplatane zabawami rytmiczno-muzycznymi, które maja na celu rozwinięcie koordynacji ruchowej, rytmiczności, pamięci wzrokowej i pewności siebie. Zajęcia baletowe nie tylko dają utanecznienie, ale także osłuchanie się z rożnego rodzaju muzyką, skorygowanie wad postawy poprzez zabawę i taniec.

Gimnastyka korekcyjna przez zabawę „Fiku Miku”

Zajęcia mają na celu harmonijny rozwój fizyczny dziecka, kształtowanie zdolności motorycznych, wytwarzanie postawy współpracy, współodpowiedzialności oraz kształtowanie nawyków higieniczno-zdrowotnych. Głównym celem zajęć jest zainteresowanie dziecka aktywnością ruchową,rozwijajanie  układu ruchowego oraz utrzymanie odpowiedniej postawy ciała.

Zajęcia ekspresji twórczej

Celem zajęć jest rozbudzenie zainteresowan i rozwijanie talentów dzieci, doskonalenie sprawności motorycznej, kształtowanie twórczej postawy, poprzez zapoznanie dzieci z róznymi technikami plastycznymi jak malowanie kredkami, farbami, wydzieranie, wyklejanie, kolaż (łączenie różnych materiałów, tworzyw, przedmiotów) origami, płaskorzeźba z plasteliny, odlewy gipsowe, wiklina papierowa, decoupage, filcowanie.

Zajęcia plastyczne „Kolorowe Dłonie”

Zajęcia zawierają całokształt działan mających na celu naukę ,zabawę, pobudzenie wrażliwości, wyobraźni. Zajęcia te wpływają pozytywnie na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka.Twórczość plastyczna sprzyja redukowaniu napięć emocjonalnych, uspakaja, daje dużo swobody, radości i satysfakcji. Rozbudzenie zainteresowań sztuką, plastyką, nakierunkowuje dziecko do samodzielnej twórczości i działań.

Zajęcia plastyczne „Zręczne Dłonie” dla dzieci od 3 lat

Zręczne dłonie czyli rozwijanie motoryki dziecka. Praca palców i całej dłoni, która wymaga ogromnego skupienia i koncentracji malucha.

Na naszych zajęciach dzieci będą rysować, malować, wycinać, lepić i rzeźbić. Bedziemy pracować z róznymi materiałami, jak te z recyklingu (butelki, nakrętki, rolki papieru) jak również z różnymi masami plastycznymi – masa solna, masa papierowa, ciastolina, glinka. Będziemy malować dłońmi jak i pędzlem. U nas dziecko pozna rózne techniki prac a przy tym nie bedzie sie nudziło.

Zabawy sensorkiem dla dzieci 3/4 lat i 5/6

Zajęcia mają postać ukierunkowanej zabawy w której dziecko chętnie uczestniczy i ma przekonanie, że tworzy zajęcia wspólnie z prowadzącym. Zajęcia polegają na dostosowaniu bodźców z otoczeniem (wzrok, słuch, dotyk, smak, węch) oraz płynących z własnego ciała poprzez zmysły wewnętrzne (równowaga, czucie głębokie). Zajęcia są dla dziecka bardzo atrakcyjne ponieważ mają charakter wesołej zabawy ruchowej.

Zajęcia muzyczne-nauka śpiewu i emisja głosu

Chcesz nauczyć się śpiewu, poznać tajniki poprawnego wydobywania głosu , zapraszamy na zajęcia do nas.

Nauka obejmuje naukę śpiewu, zajęcia z emisji głosu poprzez ćwiczenia intonacyjne i dykcyjne.

To także praca na konkretnym materiale muzycznym.

Umiejętności zdobyte na pewno przydadzą się również na co dzień: w szkole, podczas występów klasowych, w pracy czy przy dokonywaniu prezentacji.

Zajęcia prowadzone są przez osoby czynne zawodowo, występujące na scenie, na każdym poziomie nauczania .

Zajęcia odbywają się w grupach i indywidualnie.