Robotyka dla najmłodszych

Robotyka dla najmłodszych (4 – 6 lat)

Robo Kids to niesamowite zajęcia rozwijające u dzieci umiejętności logicznego myślenia, algorytmów, wyobraźnię przestrzenną i pomysłowość. A to wszystko przy pomocy zestawów, z których dzieci budują kolorowe roboty, a następnie je programują przy użyciu kart.
Powstające konstukcje rozwijają umiejętności techniczne, a także dostarczają mnóstwo zabawy i radości.
Proszę zwrócić uwagę, że nie są to zwykłe zabawki, ale najprawdziwsze roboty. 

Aby je ożywić dzieci tworzą program, składając obrazkowe puzzle, które odczytuje robot poprzez przeciągnięcie kart przez czytnik. Dzięki temu robot już po chwili ruszy z miejsca, zamiga światełkami, wyda dźwięk i będzie gotów do szalonej zabawy.

Do każdej lekcji są ćwiczenia rozwijające wiedzę dzieci np. wytłumaczymy jak działa kod kreskowy w sklepie, co to jest silnik, jak działają diody i wiele więcej!
Dzięki odpowiednio dobranym zadaniom, dzieci uczą się samodzielnie rozwiązywać postawione przed nimi cele. Zajęcia rozwijają zarówno wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne, które są tak ważne do prawidłowego rozwoju dzieci w tak młodym wieku. 

Poprzez uczestnictwo w naszych zajęciach, dzieci poznają otaczający je świat nauki i techniki w praktyczny sposób. Oczywiście zajęcia sprawiają też niesamowitą frajdę dzieciom, kiedy mogą samodzielnie ożywić klocki. test
Każde dziecko otrzymuje podręcznik do zajęć- dzięki czemu Rodzic wie, czego uczy się dziecko.

Lego EV3 – zajęcia dla dzieci 7-12 lat

Uczestnicy podczas zajęć pracują na specjalnych zestawach LEGO Mindstorms EV3 opracowanych na Massachusetts Institute of Technology! Przy ich zastosowaniu dzieci najpierw budują robota, następnie zastanawiają się jakie zadania ma wykonywać i programują go na komputerach!

Podczas zajęć nabywamy nowe umiejętności takie, jak podstawy programowania, logiczne myślenie, kreatywność, wyobraźnia przestrzenna i wiele innych!

Warsztaty z robotyki to połączenie informatyki, programowania, budowania robotów i świetnej zabawy. Każde zajęcia to nowy projekt do realizacji! Najpierw zaczynamy od budowania, następnie programowanie i na koniec dobra zabawa!

Nie trzeba mieć żadnym specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego.

Odpowiednio dobrane projekty uczą dzieci samodzielnego rozwiązywania zadań! Zajęcia rozwijają zarówno wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne, które są tak ważne do prawidłowego rozwoju dzieci w tak młodym wieku. Robot jest programowany przy pomocy obrazkowego programu na komputerze, który wspomaga naukę algorytmów i logicznego myślenia.

RoboRobo – 13+

Warsztaty przewidziane są dla starszych uczestników, którzy uczą się jak tworzyć i programować prawdziwe roboty. Podczas warsztatów pracujemy na zestawach RoboKit docenionych na uczelniach technicznych!

Zapraszamy dzieci w wieku od 13 lat

Rysowanie 3D – kreatywne zajęcia z rysunku

Długopis 3D w magiczny sposób zamienia rysowanie kredkami w druk 3D. Zamiast płaskich obrazków możemy tworzyć przestrzenne obiekty, a ogranicza Cię tylko wyobraźnia! Długopis 3D  to fantastyczna zabawa dla wszystkich dzieci  niezależnie od wieku.

Dlaczego my? 

  • Ministerstwo Edukacji Narodowej uznało nas za Miejsce Odkrywania Talentów,
  • współpraca z Politechniką Warszawską,
  • wprowadzamy elementy grywalizacji do zajęć,
  • każde zajęcia to nowy projekt= nowy robot,
  • 0% nudnej teorii, 100% nauki poprzez zabawę,
  • systemem ekspert – uczeń (1 instruktor na 8-10 kursantów),
  • praca w 2 os. zespołach,
  • dzieci otrzymują podręczniki,
  • dodatkowo zadania na SQULA,
  • ponad 10 lat doświadczenia w uczeniu dzieci